X
X

Beyoğlu Web Tasarım

Beyoğlu Web Tasarım

Beyoğlu web tasarım konusunda profesyonel kadrolarla hizmet veren firmamız, günümüzün en etkili tanıtım ve satış aracı olarak kabul edilen web sitesi tasarımları yapmaktadır. İnternet ortamında işletmelerin en ayrıntılı şekilde temsil edilmesini sağlayan web siteleri, kurumsal kimliğin pekiştirilmesi ve internet kullanıcısına güven aşılanması açısından gerekli olan araçlardan biridir. Günümüzde gerek kurumsal firmalar, gerekse orta ve küçük ölçekli işletmeler tarafından kullanılan web siteleri, dijital çağın bir gereği olarak her geçen gün daha yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Özellikle ürün ve hizmet tanıtımlarına yönelik olarak yapılandırılan web siteleri, birçok farklı bileşenin bir araya getirilmesiyle oluşturulmaktadır. Web uzmanı profesyoneller tarafından yazılım ve kodlaması yapılan siteler, internet kullanıcılarının kullanım alışkanlıkları ve beklentilerine göre şekillendirilmektedir. Web sitelerinden elde edilmesi beklenen getirilerin elde edilebilmesi için, tasarımların profesyonel web ajansları tarafından yapılması büyük bir öneme sahiptir. Aksi takdirde web sitesinin statik site görünümünden öteye geçmesi mümkün değildir.

Web Tasarımlarla Hep Bir Adım Önde Olabilirsiniz

Beyoğlu web tasarım kurumların ticari rekabette eşit koşullarda yer almasını sağlarken, sektördeki rakiplerinden hep bir adım önde olabilmelerini de mümkün hale getiriyor. Dijital çağın gerekleri doğrultusunda hazırlanarak kullanıma sunulan web siteleri, işletmelere çok önemli avantajlar sağlıyor. Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de her geçen gün artan cep telefonu kullanımı, internet üzerinden ürün ve hizmet pazarlamasını artıran en önemli etken olarak görülüyor. Bu anlamda web sitelerinin mobil cihazlarla uyumlu bir yapıda tasarlanmış olması, işletmelerin sürekli artan potansiyel müşterilere erişebilmesini olanaklı hale getiriyor.

 • Kurumsal kimliğin öne çıkarılması
 • Daha geniş alanlara ürün ve hizmet tanıtım olanağı
 • Süresiz ve sınırsız tanıtım yapabilme olanağı
 • 7/24 aktif görünüm
 • Ürün ve hizmet satışlarında artış
 • Kullanıcı davranışlarının analiz edilebilmesi
 • Elde edilen veriler doğrultusunda isabetli gelecek planlamaları
 • İşletme itibarının artırılması, işletmelerin sektörel rekabette hep bir adım önde olmasını sağlıyor.

Web Tasarımlarında Yer Alan Bileşenler Nelerdir?

Web tasarımlarını başarılı kılan unsur, yapılan sitenin standartlarını yükseltmek adına gerekli olan kriterlerin doğru bir şekilde değerlendirilmesidir. Web tasarımın ilkeleri olarak da adlandırılabilen bileşenlerin profesyonelce oluşturulmaması halinde, web sitesinden elde edilmesi planlanan avantajların sağlanması pek de mümkün değildir. Web sitelerinin kullanıma hazır hale gelmesi için gerekli olan bileşenler,

 • İçerik planlamaları
 • Tasarım özellikleri
 • Sitenin kolay kullanıma uygun yapıda olması
 • Mobil uyumluluk
 • SEO uyarlamasıdır.

İçerik Planlamaları

Web sitesinin popüler bir hale gelmesini sağlayacak en önemli faktör, sitede kullanılacak içeriklerdir. Bu sebeple kullanılacak içeriklerin tamamen işletmeye özgün ve doğal olmasına özen gösterilmesi gereklidir. İçeriğin sitenin amacına uygun nitelikte olması, sade basit ve anlaşılır bir yapıya sahip olması gereklidir. Web sitesi tasarımları öncesinden işletme ile ilgili içerikler incelenmeli, tasarım içerik yapısına göre şekillendirilmelidir.

İçerik ön planda tutulmadan yapılan tasarımlar, sadece görsel malzeme sunumu yapılan statik bir site görünümünden öte bir katkı sağlamaz. İçeriğin bir başka önemi de, arama motorlarının site görünümünü değil, içerikleri taramasıdır. Bu taramalar sonucunda indeksleme yapılır ve kullanıcıya sunulur. Bazen kullanıcının arattığı tek bir kelime, size senelerce müdaviminiz olacak bir müşteri kazandırabilir.

Tasarım Özellikleri

İçerik planlamasından sonraki en önemli bileşen, site tasarımıdır. Siteye hâkim olacak renklerin seçimi, görsellerin konumu, site logosunun nereye konulacağı, içeriklerin hangi tip yazı fontlarıyla yazılacağı gibi unsurlar, tasarımı oluşturan bileşenlerdir. İnternet kullanıcısı ilk izlenimlerini sitenin görünümüne bakarak oluşturur. Bu sebeple site içi tasarım oldukça önemlidir.

Mobil Uyumluluk

Günümüzde interneti bu denli işlevsel hale getiren, cep telefonu kullanımının giderek daha yaygın hale gelmesidir. Cep telefonlarından web sitelerine giriş yapan kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan web siteleri, daha yüksek geri dönüşler almaktadır.

SEO Uyarlaması

Özellikle web sitelerini ticari faaliyetler için kullanacak işletmelerin ihtiyaç duyacağı SEO optimizasyonu, işletmelere ait web sitelerinin kullanıcı aramalarında Google indeksinde ilk sıralarda yer almasını sağlamaktadır. Böylece daha fazla ziyaretçi tarafından görüntülenmek ve rekabette bir adım önde olmak mümkün hale gelmektedir.

En önemli bileşenlerden biri de, sitenin kolay ulaşılabilir ve kullanılabilir olmasıdır. Ayrıntılara boğulmuş ve geç erişim sağlanan siteler, kullanıcıların en kısa sürede web sitesinden uzaklaşmasına sebep olmaktadır.

 

Beyoğlu Fotoğrafları

Top