X
X

İnternet sitesi kurma maliyeti

İnternet sitesi kurma maliyeti 2023, işletme büyüklüğüne, tasarım gereksinimlerine, işlevselliğe ve diğer özelliklere bağlı olarak farklı maliyetler ortaya çıkabilir.

İşletmeniz yeni kurulduysa ve hizmet sektöründeyseniz, Hazır site ile başlayarak bütçenizi zorlamadan site yaptırabilirsiniz. Hazır site 2023 güncel fiyatı 4.500₺ tutmaktadır ve tek seferlik ödeme yapılır.

Hazır site örneklerine göz atın

 

İşletmeniz büyük ölçeli ise, sektörünüze özel bir tema ile Kurumsal Web Sitesi yaptırabilirsiniz. Kurumsal sitenin hazır siteden farkı ise sadece temadır. Sektöre özel bir tema kullanılır ve zaman olarak Hazır Site 3 günde tamamlanırken, Kurumsal Site gelecek verilere göre 7 iş günü sürebilir. Kurumsal Site Tasarımı 2023 güncel fiyatı: 9.500₺ 'dir.

Kurumsal site örneklerine göz atın

 

Web sitenizin anlaşmasını yaptıysanız sırada en önemli 2 karar var demektir. 1 Domain, 2 Hosting. Web sitesine başlanırken sitenizin adına Domain, dosyalarının konulduğu yere ise hosting denir. 

Alan adı ve Hosting yıllık olarak ödenir. Dilerseniz 5 yada 10 yıllıkta ödeme yapabilirsiniz ama bu bir risktir. Firmaların kapanması yada hizmetten memnun kalmazsanız yaptığınız ödemeyi geri alamayabilirsiniz. Tavsiyemiz alan adınızı uzun süreli alın ama, hosting tarafında yıllık ödeme yapın.

Alan adı (Domain) nedir?

Alan adı, web sitenizin adresidir (örneğin, www.ornek.com). Alan adı genellikle yıllık bir ücretle satın alınır ve fiyatı alan adı uzantısı (örneğin, .com, .net, .org) ve popülerlik gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Ortalama olarak, bir alan adının yıllık maliyeti 10 ila 15 dolar arasındadır.

Alan adı sorgulayın

 

Hosting (Web Barındırma) nedir?

Web barındırma: Web sitenizin sunucularda depolanması ve erişilebilir olması anlamına gelir. Web barındırma hizmeti aylık veya yıllık bir ücret karşılığında sunulur ve hizmet sağlayıcının sunduğu özelliklere, depolama alanına ve trafik limitlerine bağlı olarak fiyatlar değişir. Ortalama olarak, basit bir web sitesi için yıllık 35 euro gibi bir ödeme çıkar.

Hosting paketlerini inceleyin

 

Özel Tasarım ve yazılım geliştirme

Hizmetin maliyeti, projenin kapsamına, karmaşıklığına ve tasarımcının veya geliştiricinin iş durumuna göre değişir. Basit bir web sitesi için tasarım ve geliştirme maliyeti 30.000₺ civarındadır. Daha karmaşık veya özel gereksinimlere sahip bir web sitesi için maliyet daha yüksek olabilir.

Eklentiler ve yazılımlar

Web sitenizin belirli işlevlere sahip olması gerekiyorsa (örneğin, e-ticaret, rezervasyon sistemi, üyelik sistemi vb.), Bu işlevleri sağlayan eklentiler veya yazılımlar gerekebilir. Eklentilerin veya yazılımların maliyeti genellikle özelliklerine ve lisanslama koşullarına bağlı olarak değişir.

Top