X
X

Çekmeköy Web Tasarım

Çekmeköy Web Tasarım

Çekmeköy web tasarım, uzman kadrosuyla teknolojinin tüm nimetlerini işletmelerin kullanımına sunan ajansımız, uygun fiyat avantajlarıyla web site tasarımlarınıza profesyonel dokunuşlar yapıyor. Günümüz teknoloji dünyasının en önemli icadı olan internet, her geçen gün büyüyen kullanıcı sayısıyla tüm yaşam alışkanlıklarını tamamen değişikliğe uğratmış bulunuyor. Ürün ve hizmet tercihlerini internet üzerinden yaparak hızlı ve uygun fiyatlarla ihtiyaçlarını karşılayan tüketici, sadece birkaç dakika içerisinde ve ev konforunda alışveriş yapabiliyor.

Tüm dünyada gelişerek fiziki alışverişe alternatif oluşturan internet üzerinden alışveriş imkânı, işletmeleri de bu yönde gelişmeye teşvik ediyor. İnternet dünyasında var olabilmek ve sürdürülebilir ticareti sağlamak için profesyonel tasarımlarla oluşturulan web siteleri, bu tür faaliyetlerin başarılı olabilmesine olanak sağlıyor.

Web Tasarım Nedir? Kimler Web Sitesi Yaptırmalıdır?

Web tasarım, şahıs veya işletmelerin kendi belirledikleri amaçlarını internet ortamına taşımak adına yaptırdıkları sitelerin tasarımıdır. Grafik tasarımlarından farklı olarak tasarım, yazılım, kodlama barındıran web siteleri, ancak profesyonel ajanslar tarafından yapıldığında beklentileri karşılayacak işlevlere sahip olabilmektedir. Web sitesi oluşturulmadan önce işletmenin amacı ve sektörel beklentileri ile ilgili analizler yapılmalı, ürün ve hizmet tanıtımı ile ilgili görseller ve metinler oluşturulmalıdır. Firmaların görünümlerini ve amaçlarını internet ortamında en üst düzeyde yansıtabilmek için tasarımların belli kriterlere uygun olarak yapılması gerekmektedir.

Web Tasarımlarının Olmazsa Olmaz Özellikleri Nelerdir?

Çekmeköy web tasarım ajansı olarak işletmeleri dünyaya açan pencereleri inşa ediyoruz. İyi bir web tasarımı ve kurumsal bir yapıda oluşturduğumuz web siteleri işletmelerin amaçlarına daha kısa sürede ulaşmalarını sağlıyor. Her şeyiyle eksiksiz bir şekilde kurulan web siteleri, birçok farklı uygulamanın kombine edilmesiyle oluşuyor.

  • Renk uyumu
  • Özgün içerik
  • SEO optimizasyonu
  • Kolay kullanılabilir olmak
  • Hızlı ulaşılabilir olmak
  • Mobil uyumluluk

Renk Uyumu

Web sitesinin sadeliği ve basit kullanılabilir olması önemli bir özelliktir. Tasarım kolay anlaşılabilir ve gözü yormayan bir yapıya sahip olmalıdır. Sitede kullanılan renklerin uyumu, fontların düzgün ve okunabilir olması, menülerin sade ve basit bir şekilde sunulması ziyaretçilerin kolay kullanımını sağlayarak web sitesinin trafiğini artırmaktadır.

Özgün İçerik

Web sitesinde yer alan içeriklerin özgünlüğü, kullanıcıların sitede kalma sürelerini belirleyen en önemli faktörler arasında yer alır. Kopyala yapıştır içerikler ilgi görmediği gibi, ziyaretçinin ilgisini kısa sürede kaybetmesine sebep oluyor. Arama motorlarının özgün ve kaliteli içeriklere daha fazla önem vermesi, web sitelerinde yer alacak içeriklerin özgün olmasını zorunlu kılıyor. Bu yüzden, özgünlük ve doğallıktan uzak içeriklerin web sitesinde yer almamasına özen gösterilmesi gerekiyor.

SEO Optimizasyonu

Web sitelerinden en yüksek verimi almanın en güvenilir yolu erişilebilir olmaktır. Ulaşılabilir bir web sitesi sahibi olmanız halinde internet üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz hayallerinize veda edebilirsiniz. Ulaşılabilir olmayı sağlayan SEO optimizasyonu, sitenizin Google üzerinden yapılan kullanıcı aramalarında üst sıralarda yer almanızı sağlayarak, daha fazla ziyaretçi tarafından görülmenizi ve ziyaret edilmenizi sağlayacaktır. Bu sebeple iyi bir web sitesinin yazılım alt yapısının SEO uyumlu ve özgün içerik yapısına sahip olması gereklidir.

Kolay Kullanılabilir Olmak

Web sitesi tasarımlarının asıl amacı, siteye ziyarete gelen kullanıcıları mümkün olan en uzun süreyle sitede tutmak olmalıdır. İnternet kullanıcılarını daha fazla sitede tutabilmenin yolu ise, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmak ve müşterilerin kolayca dolaşabilmelerini sağlamaktır.

Hızlı Ulaşılabilir Olmak

Web siteleri, işletmeleri bulundukları bölgelerin sınırlarından çıkararak, tüm dünyada görülebilir olmalarını sağlar. Ancak sitenize hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olmuyorsa, tüm hayallerinizi ertelemek zorunda kalacaksınız demektir. Site ziyaretçileri genelde 3 saniyeden daha geç açılan sitelere pek ilgi göstermiyor. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da hızlı açılan sitelere daha fazla önem veriyor ve arama sonuçlarında üst sıralarda görülmesine destek oluyor.

Mobil Uyumluluk

Cep telefonu ve tablet kullanımının giderek yaygınlaşması, internet üzerindeki aktiviteyi artıran en önemli faktör haline gelmiştir. Bu yüzden web sitesi tasarımları mobil uyumlu bir şekilde inşa edilmeli, mobil cihazlarda açılan web siteleri menüleri ve içerikleriyle cihaz genişliğine uygun bir görünüme sahip olmalıdır. Özellikle e-ticaret faaliyetlerine ağırlık verecek olan web sitelerinin mobil uyumlu olması zorunludur. Bu tür siteler, daha kullanışlı ve işlevsel olmaları sebebiyle arama motorlarında da ön sıralarda yer almaktadır.

Çekmeköy Fotoğrafları

Top