X
X

Konya Web Tasarım

Konya Web Tasarım

Konya web tasarım ajansı olarak gerek Konya ili, gerekse tüm ilçelerinde faaliyet gösteren işletmelerin web site tasarımlarını yaparak dünyaya açılmalarını sağlıyoruz. Dijital dünyayla ilgili bilgi ve deneyimlere sahip tasarım ve yazılımcılardan oluşan uzman ekibimizle yaptığımız site tasarımları, işletmelerinizin uzun yıllar en yüksek kapasitede ve verimde çalışabilir olmasına destek sağlıyor. Günümüzde internet dünyasında yer bulamayan işletmelerin ayakta kalması ve faaliyet sürdürmesi oldukça zorlaşıyor. Her geçen gün daha da büyüyen yaygın hale gelen internet kullanımı, işletmeleri bu yöne yatırımlar yapmaya zorluyor.

İnternet kullanıcılarını sanal ortamdan alışveriş yapmaya iten en önemli sebep, daha fazla ürün ve hizmet çeşidine kolayca ulaşabilmek ve kıyaslama yapabilme imkânıdır. Ayrıca kullanıcıyı internete yönlendiren en önemli sebeplerden biri de, sanal ortamda yapılan alışverişlerin fiziki alışverişe oranla daha uygun fiyatlarla yapılabilmesidir. Bir başka sebep de, uzun saatler mağazalar arasında dolaşarak yorulmak yerine, cep telefonlarından dakikalar içerisinde alışveriş yapabilme imkânına sahip olunmasıdır. İnternet kullanımı müşteriye sağladığı avantajların yanı sıra, işletmelere de çok büyük avantajlar sağlamaktadır.

Web Tasarımlarının İşletmelere Sağladığı Avantajlar

Diğer tüm alanlarda olduğu gibi, web site tasarımlarının da uzman kişiler tarafından yapılması halinde en yüksek verimin elde edileceği bir gerçektir. Web tasarımları kendi içerisinde birçok farklı detay ve uzmanlık gerektiren konuları barındırmaktadır. Bu sebeple daha fazla müşteriye ulaşabilmek ve kapasitenizi artırabilmek için profesyonellere kaliteli bir web tasarımı yaptırmalısınız. İşletmelerin ürün ve hizmet tanıtımlarını etkili bir şekilde yapabilmeleri halinde dijital ortamdan elde etmek istedikleri verimliliğe ulaşmaları mümkündür. Her şeyiyle tam profesyonel olarak tasarlanmış bir web sitesi, işletmelere çok önemli avantajlar sağlamaktadır.

Konya web tasarım internet kullanımının giderek yaygınlaştığı günümüzde, işletmelerin önünü açarak, sektörel bazda herkesle rekabet edebilmesine olanak sağlıyor. Konya’da faaliyet gösteren bir firmanın dünya pazarlarında söz sahibi olabilmesinin en kestirme yolu olan internet ortamı, web sitelerinin varlığıyla mümkün olabiliyor. İyi bir tasarım ve profesyonel dokunuşlarla detaylandırılan bir web sitesinin sağladığı avantajlar, firmaların gelecekleri ile ilgili planlamalarını daha isabetli kılıyor. Profesyonel yapıda hazırlanan kurumsal bir web sitesi,

  • Satış ve tanıtım alanlarının genişlemesi,
  • Kurumsal kimliğin güçlendirilmesi
  • Müşteri ilişkilerinin güçlendirilmesi ve güven aşılanması
  • Marka değerlerinin korunması ve yükseltilmesi
  • Geleneksel reklam yöntemlerine göre daha az bütçelerle tanıtıma olanak sağlaması
  • Satış rakamları ve kazanç oranlarının yükselmesi
  • 7/24 açık bir mağaza görünümüyle sürekli ve düzenli kazanç sağlaması

Web Tasarım Aşamaları Nelerdir?

Sahibi olduğu işletmelere önemli avantajlar sağlayan web siteleri, oldukça titiz ve yorucu bir süreç sonrasında kullanıma hazır hale gelmektedir. Kişiye veya gruplar adına da yapılabilen web tasarımları, genellikle internet üzerinden ticari faaliyet yürütmek isteyen firmalar adına yapılmaktadır. İnternet dünyasının gerekli gördüğü tüm koşulların yerine getirilmesiyle kullanıma sunulan web tasarımları, konusunda uzman yazılımcılar tarafından yapılmaktadır.

Web tasarımlarının ilk aşaması, işletme sahibi ile web ajansının sitenin amaçları, hedef kitlesi, sitenin içeriğinde yer alması gereken özelliklerin incelenmesinden oluşan bir planlama yapılmasıdır. İkinci aşama sitede yer alacak içerikler, fotoğraflar, video gösterimleri ve metinlerin belirlenmesidir. İçerik kadar önemi olan bir diğer husus da, sitede kullanılacak renklerin içerik ve yazı fontlarının yapılarına uygunluğudur.

Daha sonraki aşama, farklı site yapılarından oluşan örnekler arasından seçim yapılması ve web sitesine temel teşkil edecek olan taslaklardan birine karar verilmesidir. Bu aşamadan sonra sitenin ihtiyaçlarına uygun yapılanmalar, yazılımlar ve kodlamalar yapılır ve demo sitenin hazırlanması aşaması başlar. Hazırlanan demonun işletme tarafından beğenilmesi sonrasında ise test yayınları yapılarak web sitesinin tüm bileşenlerinin aktive olup olmadığı denenir.

Web sitesinin işletmelerin ihtiyaçlarını tam olarak karşıladığı andan itibaren, site internet üzerinden yayınlanmaya başlar ve kısa süre içerisinde geri dönüşler başlar. Web sitelerinin belli dönemlerde güncellenmesi, içerik yenilenmeleri, kampanya hazırlıkları gibi ihtiyaçları da, web ajansı tarafından verilen teknik desteklerle yapılır. Web tasarımlarının mümkün olan en sade şekilde yapılması, anlaşılır olması ve hızlı bir şekilde kullanıcıya sunulması önemlidir. Ayrıca site içerisinde yer alan içeriklerin doğal ve özgün olması ve web sitesinin mobil cihazların tamamıyla uyumlu bir şekilde çalışması gereklidir.

Konya Fotoğrafları

Top