X
X

Kurum İçi Mail Trafiği ve Mail Servisinin Kesintisiz Kalite Standartı

İşletmelerin iletişim seçenekleri arasında, artık telefonun yerini alan bir araç var; mail ile iletişim.
Şirket birimleri arasında, iş ortaklığı yapılan firmalar arasında ve tüm resmi ve gayri resmi yazışmalarda kullandığımız mail hizmetleri, tıpkı elektrik kesintisinde olduğu gibi kısa süreli kesintilerde ciddi sorunlar yaşatabiliyor.

Çoğu zaman, büyük özen ve dikkatle hazırlanan maillerde, “ Ulaşmadı maalesef.” veya “ Hayır gelen kutusunda yok, ama durun gereksiz kutusuna da bir bakayım.” gibi sözleri duyduğunuzda nasıl bir duygu içerisinde olduğunuzu, bizlerden daha iyi anlayan olamaz.

O yüzden, Zohi.NET hizmetleri arasında yer alan kurumsal mail hizmeti, artık bu sorunlara nokta koymak için alternatif değil “ öncelikli seçenek” olarak var. Sahip olduğumuz son teknoloji alt yapısı sayesinde, Türkiye’nin en kaliteli servis sağlayıcıları minimum iletişim süreleri ile Zohi.NET güvencesinde.

Kurumsal Mail Hizmeti – Zohi.NET Deneyimi

Sunduğumuz kurumsal mail hizmeti sayesinde;


* Gelen kutunuzu gereksiz yere dolduran ve sizleri meşgul eden spam maillerden kurtulacaksınız.
* Saatlik ayarlanabilir gönderim sınırı ile standartlara takılmadan kendi trafiğinize en uygun performansı ayarlayabileceksiniz.
* Zengin metin editörü sayesinde, web tarayıcı üzerinden dahi kullansanız sorunsuz e-postalar hazırlayabileceksiniz.
* Bilinen tüm mail programları ile sorunsuz entegrasyon sağlayan Zohi.NET kurumsal mail hizmeti ile, aynı zamanda mobil cihazlarınızda da kesintisiz mail alma ve gönderme işlemlerinize devam edebileceksiniz.
* Kullanıcı sayılarınızdaki ekleme ve eksiltme işlemlerini, yönetim paneli sayesinde 1 dakikadan kısa sürede kimseden yardım almadan yapabileceksiniz.
* Sınırlı veya sınırsız hesap kotası ayarlayabilirsiniz. Bu sayede, her kullanıcı için uygun gördüğünüz limitleri uygular, servis performansını zorlayacak hata veya suistimalleri önceden engelleyebilirsiniz.
* Özel güvenlik duvarı ve yazılımı sayesinde, pishing ( oltalama  ) ve güvensiz kaynak tedbiri. Mail içeriğinde tehlike arz eden görsel ve linklere karşı Javascript ve Html kod filtresi.

 Mail hizmeti alırken nelere dikkat etmelisiniz?


Alacağınız hizmetin firmanız içerisindeki kurumsal yapıya uygun kalitede olması son derece önemli. Özellikle, hızlı iletişim kanallarından biri olarak tercih edilen mail gönderiminde; kesintisiz ve sorunsuz alacağınız bir hizmet, siz ve müşterileriniz arasında da sağlıklı bir iletişim için şart.


* Mail hizmet alt yapınızda kullanılan İP bloklarının son derece temiz ve herhangi bir blacklist
( İP adreslerini imleyen spam filtre servisleri ) içerisinde olmaması önemli.
* Gönderim ve alım aksiyonları ortalama 5 saniye ile 15 saniye arasında olması önemlidir. Bu aralar, standart sağlıklı bir mail trafiği açısından uygun görülen sürelerdir.
* https://www.mail-tester.com/ gibi küresel geçerliliği ve güvenilirliliği olan test servislerinden, mail hesabınızın yani servisinizin kalitesini ölçebilirsiniz. Ortalama olarak 6 ve üzeri puana sahip servisler, sorunsuz ve kaliteli bir iletişim kullanımına müsait olarak kabul edilir.
* Yedekleme konusunda, firmanızın haftalık veya aylık veri yedeklemesi yapması son derece önemlidir. Özellikle, yazışma trafiğinin sunucu üzerinde kaldığı teknik durumlarda bu konu firmanız açısından da ayrıca önemlidir.

Birçok serviste olduğu gibi, kalite ve fiyat kesinlikle doğru orantılıdır. Daha uygun fiyatlı sunulan hizmetlerin, vaat edilen birçok servis kalitesini maalesef tam olarak belirtildiği gibi yerine getiremediği aşikâr. O yüzden, firmanız için uzun süreler sorunsuz bir hizmet amacındaysanız; paranızın tam karşılığını verecek kalitede hizmetleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. ZOHİ, bu tip sorumlulukların ve teknik gereksinimlerin farkında olarak; sizler için her zaman en uygun finansal çözümlerle en kaliteli hizmeti sunma gayretindedir. Kurumsal çözümler için, senelerin verdiği tecrübeleri kendi sektör deneyimimiz ile birleştirerek tam ihtiyacınıza yönelik çözümler sunuyoruz.

Kurumsal mail hizmetimiz yanı sıra, sitemizde aktif olarak hizmete sunduğumuz alan adı ve hosting seçenekleri sayesinde, kaliteni en baştan tüm alternatifleri ile yaşayın. ZOHİ, yeni çözüm ortağınız.

Top