X
X

Rize Web Tasarım

Rize Web Tasarım

Rize Web Tasarım internet üzerinden e-ticaret yapmak suretiyle işletmelerini tüm dünyaya açmak isteyen firmalara özel tasarımlara sahip web siteleri hazırlıyor. Dijital dünyanın kapılarını aralayarak kısa sürede popüler olmanızı sağlayacak web tasarımları, konusunda bilgi ve tecrübe sahibi profesyoneller tarafından yapılıyor. İşletmenin ve ziyaretçilerin tüm beklentilerini kapsayacak bir şekilde tasarlanan web siteleri, özgün ve kaliteli içeriklerle kullanıma sunuluyor. Peki, işletmeler ve kullanıcılar açısından bu kadar önemli olan web siteleri hangi aşamalardan geçerek tamamlanıyor?

Web Siteleri Nasıl Hazırlanıyor?

Web sitesine sahip olmaya karar verildiğinde, öncelikle ihtiyaçları ve beklentileri karşılayacak profesyonelliğe sahip bir web ajans ile görüşmek gerekir. Kısa sürede tüm aşamaları tamamlanarak kullanıma sunulan web siteleri, yapım aşamasında birçok farklı uygulamadan geçmektedir.

  • Tasarım planlaması
  • Renk seçimi
  • İçerik oluşturulması
  • Piyasa analizleri
  • SEO optimizasyonu
  • Mobil uyum
  • Sunucu seçimi
  • Demo sunumu
  • Teknik destek ve takip

Tasarım Planlaması

Rize Web Tasarım çalışmalarının ilk ayağı, sitenin tasarımının nasıl yapılacağına dair kararın verilmesidir. Bu çalışma web ajans ile web sitesi sahibinin farklı site yapılarından birine karar vermeleriyle tamamlanır.

Renk seçimi

Web sitesinde kullanılacak renklerin seçimi de oldukça önemlidir. Varsa firmanın geleneksel renklerinin yer aldığı bir renklendirme yapılmalı, sıfırdan yapılıyorsa yılın popüler ve canlı renkleri tercih edilmelidir. Donuk ve cansız renkler ziyaretçilerin pek de fazla ilgisini çekmez.

İçerik oluşturmak

Web sitesinde yer alacak olan içeriklerin kalitesi, sitenin geleceğini belirleyen en önemli unsurlardan biridir.  Ziyaretçilerin beklentilerini karşılamayan içeriğe sahip web siteleri baştan kaybetmeye mahkûmdur. Sitede bulunan içerikler video, resim, grafiklerle bezenmeli, ürün ve hizmet tanıtımı ile ilgili yazılan metinler özgün olmalıdır. Kopya içerikler arama motorları tarafından hoş karşılanmadığı gibi, site aleyhine olumsuz puan verilmesine sebep olur. Sitede yer alan içeriklerin yazılmasında kullanılan yazı fontları, büyüklükleri de içeriğin yapısını etkileyen faktörler arasındadır. Bu sebeple kullanılan yazı tipleri ev boyutları içerik sunumuna uygun şekilde yapılmalı, içerikler çarpıcı başlıklar, kısa ve öze anlatımlarla sunulmalıdır.

Piyasa analizleri

İşletmelerin ticari faaliyetlerine ivme kazandırmak ve satışlarını artırmak amacıyla düzenlenen web siteleri yapılırken, rakip işletmelerin sahip olduğu siteler de titiz bir şekilde analiz edilmektedir. Ürün ve hizmet sunumları, kampanyaları, incelenerek web sitesinin oluşumu güncellenmektedir.

SEO optimizasyonu

İnternet üzerinden e-ticaret yapan işletmelerin web siteleri, arama motorlarının yapısına optimize edilerek önemli kazanımlar elde edilmektedir. Google sıralamasında işletmenin üst sıralarda yer almasını sağlayacak olan SEO optimizasyonu, sitenin daha çok ziyaretçi tarafından incelenmesini, buna bağlı olarak da müşteri potansiyelinin artmasını sağlayacaktır. Bilindiği üzere Google sıralamasında ilk sıralarda çıkan işletmelerin web siteleri, alt sıralarda yer alan web sitelerine oranla daha fazla internet kullanıcısı tarafından ziyaret edilmektedir. Bu da üst sıralarda yer alan web sitelerine daha fazla müşteri ve kazanç olarak yansımaktadır.

Mobil uyum

Günümüzde internet üzerinden arama yaparak ürün ve hizmet alımı yapanlar, ağırlıklı olarak cep telefonu ve tablet gibi mobil cihaz kullanıcılarıdır. Bu sebeple web sitesi yapılandırmalarında, her türlü mobil ortamda yüksek çözünürlükte erişim sağlanmalıdır.

Sunucu seçimi

İnternet kullanıcılarının en önemli beklentisi, sitelere giriş sırasında sayfalara hızlı erişim sağlayabilmektir. Aksi takdirde potansiyel bir müşterinin kaybı söz konusu olacaktır. Bu sebeple web sitesinin açılış hızı ve içerisinde yer alan sayfalara erişimi en yüksek hızda sağlayacak olan sunucular tercih edilmelidir. İnternet kullanıcısı, web sitesinde kalıp kalmayacağına ilk 8 saniye içerisinde karar vermektedir. Bu sebeple web sayfasının içerikleri doyurucu ve çarpıcı başlıklarla dizayn edilmelidir.

Demo sunumu

Web sitesinin yapılandırılmasına dair her türlü gereklilik yerine getirildikten sonra, web sitesi işler bir durumda kullanıcıya sunulur. Tüm özellikler test edildikten sonra yayına sunularak web sitesi tasarımı sonlandırılır.

Teknik destek ve takip

Profesyonel bir web tasarım ajansı, web sitelerinin teslimden sonraki aşamalarda müşterisine kesintisiz destek sunmalıdır. Özellikle, kampanya dönemlerinde ve içerik güncellemelerinde verilmesi gereken teknik destek sayesinde web sitelerinin internet ortamında sürdürülebilir bir sürece sahip olması mümkündür. Zaman içerisinde arama motorlarının yapacağı değişiklikler, web sitesinin beklenilen performansın altına düşmesini sağlayabilmektedir. Bu sebeple hizmet sonrası takip oldukça büyük öneme sahiptir.

Rize Fotoğrafları

Top