X
X

Şile Web Tasarım

Şile Web Tasarım

Şile web tasarım hizmetlerinden yaralanan tüm işletmeler, günümüzün en etkili tanıtım ve iletişim aracı olarak kabul gören dijital mecrada yerini almaktadır. Zaman ve mekân kavramını ortadan kaldıran internet çağı, profesyonel tasarımla kullanıma sunulan web siteleri sayesinde yaşama dair tüm ihtiyaçların daha kısa sürede ve istenilen kalitede elde edilebilmesine olanak sağlıyor. Her geçen gün büyüyerek gelişen ve dünyanın en büyük pazar yeri haline gelen dijital ortam, işletmelerin de önemli kazançlar sağlamasını olanaklı kılıyor.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımlar, profesyonel tasarımcılar eliyle hazırlanan, işletmelerin kurumsal kimliğini coğrafya ve zaman farkı tanımaksızın dijital ortama yansıtan sitelerdir. Metin, fotoğraf, ses kaydı veya video gibi işitsel ve görsel araçların kullanılmasıyla oluşturulan web siteleri, günümüzde ticari faaliyette bulunan irili ufaklı tüm işletmelerin sahip olması gereken önemli bir araçtır. İşletmelerin ürün ve hizmetlerini gerek kendi müşteri gruplarına, gerekse potansiyel müşteri adaylarına en geniş çerçevede sunabilmelerine imkân sağlayan web siteleri, profesyonel tasarımcılar eliyle hazırlandığı takdirde tüm beklentiler en üst düzeyde karşılanabilmektedir.

Tanıtım aracı olarak tüm sınırları ortadan kaldıran, bölgesel pazarlar dışına çıkıp global ölçekte sunum yapabilmeyi sağlayan web tasarımlar, internet üzerinden online satış olanağı da sağlayarak mağaza işlevi görmektedir. Ürün ve hizmet bilgilerini özgürce ve diledikleri şekilde sergileyerek rekabette eşit şansa sahip olan işletmeler, gelecekteki yatırımlarını da önceden planlama şansına sahip olmaktadır.

Web Tasarımlar Nasıl Yapılır?

Şile web tasarım çalışmaları, profesyonel ve konusunda uzman tasarım ve yazılımcılar vasıtasıyla yapılır. Tasarım sürecini başlatan ilk basamak, analiz ve projelendirmedir. İşletmelerin kurumsal kimlik bilgileri, ürün ve hizmet verileri alınarak, işletmenin yer aldığı sektörde bulunan firmaların analizleri ve karşılaştırmaları yapılır. Tasarımı yapılan web sitesi sahibi müşterilerin onayları alınmak suretiyle, üzerinde fikir birliği oluşan sitenin yapılandırılma işlemlerine başlanır.

Tasarımın sonlanmasını takiben kodlamalar yapılarak sitenin farklı ekran boyutlarında aynı kalitede çalışması, hızı ve tüm tarayıcılarda çalışır hale gelmesi sağlanır. Tasarım ve kodlama işlemlerinin bitimi sonrasında, proje sahibinin onayına sunulan web sitesi hatasız bir şekilde çalışır vaziyette kullanıma sunulur. Projenin tesliminden sonra da sürekli bir şekilde devam edecek olan teknik destek çalışmaları başlar. Maddeler halinde sıralamak gerekirse, web sitesi yapım aşamaları,

 • Ön hazırlık, analiz ve projelendirme
 • Tasarım
 • Kodlama
 • Optimizasyon aşaması
 • Test aşaması
 • Yayına sunma ve takip süreci şeklindedir.

Web Tasarımının Önemi

Şile web tasarım konusunda profesyonel destek alarak web sitelerini oluşturan ticari işletmeler, firmalarının bugünü ve geleceği ile ilgili çok önemli avantajlara sahip olmaktadır. Günümüzde rekabet edebilmenin neredeyse ilk koşulu, sanal dünyada bir yer edinmektir. Bunun dışında kalan işletmelerin acımasız rekabet koşullarıyla baş edebilmesi nerdeyse olanaksız hale gelmiştir. Bunun sebebi olarak da, tüketicilerin internet ortamında dilediği tüm ürünlere daha hızlı ulaşabilmeleri ve çok daha uygun fiyatlarla temin edebilmeleridir.

Bu sebeple günümüzde her türlü ürün ve hizmet sunumu yapan işletmeler bir web sitesi sahibi olmak zorundadır. Peki, web sitesi kullanımıyla elde edilecek avantajlar nelerdir? En önemli avantaj hiç kuşkusuz ki, işletmelerin kolayca küresel pazarlarda yer alarak kendilerini gösterebilmeleridir. Web sitesi sayesinde coğrafi uzaklıklar önemini yitirmektedir. Bunun dışında,

 • Ürün ve hizmet sunumlarınızı aynı anda birçok kişiye duyurabilir kampanyalar başlatabilirsiniz.
 • Firmanızın kurumsal kimliğine katkı sağlayabilir, prestij kazandırabilirsiniz
 • Tüm ürün ve hizmet tanıtımlarınızı web siteniz aracılığı ile yapabilir, reklam harcamalarınızdan tasarruf edebilirsiniz.
 • Gece gündüz açık olması sebebiyle 7/24 online mağaza görünümü kazanabilir, e-ticaret yaparak cirolarınızı büyük oranlarda artırabilirsiniz.
 • Firmanıza profesyonel bir görünüm kazandırabilir, böylece rekabet gücünüzü artırabilirsiniz.
 • SEO optimizasyonu sayesinde Google gibi dünya devi arama motorlarında ilk sıralara yerleşebilir, müşteri sayınızı ve kapasitenizi arıtabilirsiniz.
 • Takip edilme ve satışlarınızı analiz ederek gelecek planlarınızı daha sağlıklı verilerle yapabilirsiniz.

Her biri birbirinden önemli avantajlarla işletmelerin adeta kabuklarından sıyrılmalarına ve nefes almalarına olanak sağlayan internet ortamı, profesyonel tasarımlarla kullanıma sunulan web siteleri sayesinde işlevsel hale gelmektedir. Bu sebeple, web sitelerin her bir aşaması profesyonel tasarımcı ve yazılımcılar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde bir web sitesinin istenilen düzeyde katkı sağlaması çok da mümkün olmamaktadır.

Şile Fotoğrafları

Top