X
X

Üsküdar Web Tasarım

Üsküdar Web Tasarım

Üsküdar web tasarım, işletmelerin internet dünyasında yerlerini almalarına ve rekabet koşullarına ayak uydurmak suretiyle kurumsal kimliklerini pekiştirmelerine önemli katkılar sağlamaktadır. Günümüzün en etkili tanıtım aracı haline gelen internet, yalnızca profesyonel web sitesine sahip işletmeler açısından cazip avantajlar barındırmaktadır. Bu sebeple en kısa sürelerde profesyonel web tasarımcılardan destek almak koşuluyla bir web sitesine sahip olunması gerekir. Oldukça uygun fiyatlarla ve kısa sürelerde tasarımı yapılan web siteleri, işletmelerin gerek yerel, gerekse uluslararası piyasalarda yer alabilmesine olanak sağlamaktadır.

Günümüzde internet kullanımının her geçen gün artarak milyarlarca insana hitap eder hale gelmesi, satış ve pazarlama taktiklerini tam anlamıyla değişime uğratmış bulunmaktadır. Günümüzde neredeyse sadece internet üzerinden ürün ve hizmet tanıtımı yapan firmalar ayakta kalabilmektedir. Öyle ki, firma kuruluşları için gerekli olan belgelerin hazırlanmasından önce web site tasarımları yapılmaktadır. Tüm dünyada en etkili ürün ve hizmet tanıtımı olarak görülen web siteleri, sağladığı avantajlar açısından da kullanıcıların beklentilerini yerine getirmektedir.

Web Sitesinin Sağladığı Avantajlar

Üsküdar web tasarım işletmelerin bugünü ve geleceği açısından oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajların en önemlisi, işletmelerin sahip olduğu müşteri sayısının oldukça kısa süreler içerisinde önemli oranda artmasıdır. Bunun dışında,

 • Ürün ve hizmetlerin masrafsız olarak tanıtımı
 • Yeni pazarlara ve müşterilere pencere açmak
 • 7/24 ulaşılabilir hale gelmek
 • Ciro artışları
 • Kurumsal kimliğin güçlendirilmesi
 • Müşteri memnuniyetini analiz imkânı
 • Marka güvenirliğinin artırılması

İşletmelere daha güvenli ve hızlı büyüme imkânı sağlayan profesyonel web sitesi tasarımları, belirli unsurlara özen gösterilmesi halinde etkili olabilmektedir. Her biri birbirinden önemli bazı unsurlar, profesyonel bir web sitesinde bulunması gereken özelliklerdir.

Web Sitelerinde Bulunması Gereken Özellikler

Üsküdar web tasarım kurumsallığa önem veren işletmelerin en önemli iletişim araçlarından biri haline gelen web site tasarımlarıyla internet dünyasında yerinizi almanızı sağlıyor. Ziyaretçilere en etkili sunumun yapılabilmesi amacıyla profesyonel ekipler tarafından yapılan web siteleri birçok farklı özellik barındırıyor.

 • Arayüz tasarımları
 • Mobil uyumluluk
 • SEO çalışmaları
 • Sosyal medya linkleri, paylaşım butonları
 • Site içeriği
 • Hızlı sunucu ve teknik destek sağlanması
 • Hakkımızda sayfası

Arayüz Tasarımları:  Site arayüzleri, modern, kullanışlı ve müşteri dostu bir görünüme sahip olmalıdır. Ayrıca arayüz tasarımları günün tasarım trendleri yakından izlenerek yapılmalı, kullanıcılara demode görünümler sunulmamalıdır.

Mobil Uyumluluk:  İnternet kullanıcıları tarafından kullanılan her model cep telefonuna uygun olarak yapılan tasarımlar mobil uyumlu tasarımlardır. Son yıllarda gelişen teknoloji, artık mobil için ayrı bilgisayar için ayrı tasarım zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Bu sebeple tasarımı yapılan web sitelerinde telefon, tablet ve bilgisayar ekranlarında net çözünürlükle görüntülenebilir olmak olmazsa olmaz bir özellik haline geldi.

SEO Çalışmaları: Kullanıcılar internette ürün ve hizmet alımı için arama yaptığında, arama motorlarının sonuç sıralamasında üstlerde yer almak oldukça önemlidir. Böylece kullanıcının ilk inceleyeceği web sitelerinden biri haline gelmek mümkündür. Birçok işletme sadece görselliği odaklanmak suretiyle SEO kısmını önemsememektedir. Oysa müşteri ile iletişim ve internet ortamında kolay bulunabilmek, SEO optimizasyonu ile mümkündür.

Sosyal Medya Linkleri ve Paylaşım Butonları: Web sitesi tasarımlarında sosyal medya linkleri ve butonları en görünebilir yerlerde olmalıdır. Site içeriklerinizi okutabilmenizin en kolay yolu, takipçilerinize sosyal medya aracılığı ile ulaştırmaktır. Bu sebeple tasarımlarda sosyal medya link ve paylaşım butonları yer almalıdır.

Web sitesi içerikleri: Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıları özgün içeriklerle karşılamak önemlidir. Kopya içerikler ve özensiz yazılmış ürün ve hizmet açıklamaları, ziyaretçilerin siteye geldiği hızla geri gitmelerine sebep olur. Bu durum arama motorlarının siteniz aleyhine olumsuz puan vermesiyle sonuçlanr.

Hızlı Sunucu: Sitenizin hızlı bir sunucuya sahip olması, SEO beklentileriniz için oldukça önemlidir. Sitenin geç açılması, sayfa geçişlerinin yavaşlığı gibi sorunlar, ziyaretçilerin kısa sürede sitenizi terk etmesine ve bir daha dönüş yapmamasına sebep olur. Bu tür sorunlar yaşandığında, tasarımınızı gerçekleştiren firmaların teknik destekleri sorunlarınızın çözümüne katkı sağlayacaktır.

Hakkımızda Sayfası: Genellikle kurumsal firmaların web sitelerinde yer almakla birlikte, ziyaretçilere işletmenizi tanıtabileceğiniz özel bir alandır. Hakkımızda bölümünü titiz bir şekilde düzenleyerek, işletmenizin amaçlarını, hedeflerini, kurumsal yapısını anlatabilir, bu bölümü ziyaretçilerin güvenini kazanmak için bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.

Üsküdar Fotoğrafları

Top